See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Almanackor och planeringshjälpmedel
Beskrivning: Almanackor och planeringshjälpmedel är hjälpmedel som förskrivs till personer med kognitiva funktionsnedsättningar för att ge struktur i vardagen.
Intern identifierare: SLSO 2023-3306
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Beskrivning: Almanackor och planeringshjälpmedel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1: Digital bordskalender utan klocka
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 A: Digital bordskalender med klocka, enkel
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 2 B: Digital bordskalender med klocka, avancerad
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 3: Digital bordskalender med klocka, larm och portabel enhet
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 4: Planeringstavla, enkel (endagstavla)
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 5: Planeringstavla, enkel (veckotavla)
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 6: Avancerad elektronisk kalender, handdator
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 7: Avancerad elektronisk kalender, vägghängd dator
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 8: Programvara/applikation till egenansvarsprodukt (variant 1)
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 9: Programvara/applikation till egenansvarsprodukt (variant 2)
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 10: Handledsburen kalender
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Obligatoriska krav alla anbudsområden