240326-2018 - ÄndringSverige-Göteborg: Konsulttjänster för företagsutveckling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhets- och organisationskonsulter
Referensnummer: 0224/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningen för Inköp och upphandling i Göteborgs Stad genomför en ramavtalsupphandling av verksamhets- och organisationskonsulter.
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal för att ge avtalsanvändarna möjlighet att anlita utomstående kompetens för tjänster inom nedan angivna områden.
A - Verksamhets- och organisationsutveckling
B - Revision och andra oberoende granskningar/utredningar
C - Förebyggande arbete och utredningar inom oegentlighetsområdet
D - Konsultmäklare