Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El- och belysningsmateriel
Referensnummer: T2023-00618
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans och lagerhållning främst av el- och belysningsmateriel för Stockholms stads offentliga belysningsanläggning och trafiksignaler. Materielen utgörs av såväl lagerfört standardmateriel som av beställningsvaror och specialmateriel.
Utvald leverantör skall vid varje given tidpunkt under avtalstiden i enlighet med avtal leverera erforderligt antal el- och belysningsdetaljer samt materiel för trafiksignaler till objekt inom Stockholms stad. Leverantör skall arbeta för att minimera ledtider samt kostnader och på så vis fungera som en effektiv logistikpartner, inte minst genom väl fungerande samverkan parterna emellan.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681410 Elmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen