240406-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster – VVS-konsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avseende tekniska konsulttjänster – VVS-konsulter
BeskrivningUppdraget kan komma att omfatta konsultuppdrag inom arbeten avseende VVS-konsultation, projektering mm vid mindre och större om- och nybyggnationer av hyresrätter och/eller kontorsytor. Objekten är belägna i Solna stad. Omfattning framgår i handling Ramavtal (kontraktsvillkor) § 1.1.
Intern identifierareSI 2024/10
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000