240443-2017 - ResultatSverige-Solna: Datorservrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och förvaltning av IT-tjänster och hårdvara.
Referensnummer: UH-2016-70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48822000 Datorservrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och förvaltning av IT-tjänster och hårdvara, support samt inköp av hårdvara.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48822000 Datorservrar, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning, 72500000 Datortjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72800000 Tjänster för datorloggning och -provning, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen