240444-2017 - ResultatSverige-Lidköping: Grävning och schaktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gräv- och Transporttjänster.
Referensnummer: 2017/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser gräv- och transporttjänster för Lidköpings kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112400 Grävning, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen