240448-2017 - ResultatSverige-Grums: Hämtning av hushållssopor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hushållsavfall, hämtning av kärl och säckavfall.
Referensnummer: 2017-0135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511200 Hämtning av hushållssopor
II.1.4.
Kort beskrivning
Hushållsavfall, hämtning av kärl och säckavfall för Grums, Hammarö, Kil och Forshaga kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90511200 Hämtning av hushållssopor, 90512000 Avfallstransport, 90511000 Sophämtning, 90510000 Avfallshantering, 90500000 Avfallstjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen