240491-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Dataplattformar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lärplattform.
Referensnummer: SU FV-1.1.2-2152-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30211300 Dataplattformar
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms universitet avser upphandla ett leveransavtal för en lärplattform som tjänst.
Anbudsinbjudan:
Stockholms universitet inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud i upphandling av leveransavtal för en ny lärplattform som molntjänst.
Välkommen med Ert anbud.
Upphandlande myndighet:
Stockholms universitet, Organisationsnummer: 202100-3062, SE-106 91 Stockholm.
I förfrågningsunderlaget benämns Stockholms universitet även som Beställare.
Ansvarig upphandlare:
— Stefan Gustafsson stefan.gustafsson@su.se
— Thomas Torpfeldt thomas.torpfeldt@su.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30211300 Dataplattformar, 48000000 Programvara och informationssystem, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlande myndighet