240508-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Upphandling av Avfallshantering för kommunala verksamheter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Avfallshantering för kommunala verksamheter
Beskrivning: Partille kommun (Beställaren) inbjuder leverantör (Anbudsgivare) att lämna anbud på ett ramavtal avseende hantering och upphämtning av förpackningsavfall och farligt avfall inklusive el-avfall av kommunens verksamheter.
Intern identifierare: KS/2023:327
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandling av avfallshantering & farligt avfall