Beskrivning av upphandlingen
Strålsäkerhetsmyndigheten inbjuder att lämna anbud på följande anbudsområden avseende Radiometriska analyser inom Strålsäkerhetsmyndighetens miljöövervakningsprogram:
2. Mätning av radioaktiva ämnen i fisk- och musselprover ej provberedda.
5. Mätning av radioaktiva ämnen i dricksvatten.