Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Buskar, träd och klätterväxter, perenner, sommarblommor, blomsterlökar, jordprodukter och organisk gödning samt ängsvegetation
Referensnummer: 20/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03451300 Buskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av buskar, träd och klätterväxter, perenner, sommarblommor, blomsterlökar, jordprodukter och organisk gödning samt ängsvegetation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03121000 Trädgårdsväxter, 03450000 Plantskoleprodukter, 03451000 Växter, 03452000 Träd, 24400000 Konstgödsel och kväveföreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen