240628-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datanätstjänster – Extern datorhall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelExtern datorhall
BeskrivningEkonomistyrningsverket (ESV) avser att teckna avtal med en (1) leverantör som ska tillhandahålla en extern datorhall för myndighetens behov.
Intern identifierare2023-07869
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72700000 Datanätstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPris för komplett bur
Beskrivningleverantör ska ange pris
Intern identifierarePris för komplett bur
Del (anbudsområde)LOT-0002
BeskrivningAnge komplett pris för bur med insynsskydd och accesskontroll (kortläsare) med fyra (4) stycken 19 tums rack 47U enligt krav 5.1 Pris ska anges exkl moms .
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelMånadskostnad
BeskrivningAnge driftkostnad per månad för datahallen.
Intern identifierareMånadskostnad