2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL FÖR SERVICE- OCH REPARATIONSARBETEN - Teknikområde 15 Service Hissar
Beskrivning: 15. Hissar - service samt om- och tillbyggnationer Arbetena omfattar: - Tillsyn, service och övriga arbeten enligt bilaga 09.3-2, Beskrivning - Hissar Service, - Entreprenader vid om- och tillbyggnationer, - Hantera nödlarm dygnet runt från hissanläggningar (via beställarens utvalda central, idag SOS) samt evakuera personer som sitter fast i hissen. - Deltaga vid besiktning av hiss vid årliga besiktningar, och för att direkt åtgärda mindre fel/anmärkningar.
Intern identifierare: 202602
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 42416100 Hissar, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: RAMAVTAL FÖR SERVICE- OCH REPARATIONSARBETEN - Teknikområde 15 Service Hissar