2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Byggnadskonstruktör
Beskrivning: Ramavtal avseende konsulttjänster för byggnadskonstruktör, för avrop i samband med ny- och ombyggnadsprojekt av flerbostadsfastigheter.
Intern identifierare: SHEM 2025/165
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Byggnadskonstruktör