240681-2020 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Syrgaskoncentratorer för hemsjukvård (Sydöstra - Ö)
Referensnummer: UC-2019-207
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser stationära och mobila syrgaskoncentratorer för hemsjukvård inom Region Östergötland och Region Kalmar län.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde 1 - Stationär syrgaskoncentrator - Standard
Anbudsområde 2 - Stationär syrgaskoncentrator - Låg vikt
Anbudsområde 3 - Mobil syrgaskoncentrator - Låg vikt
Anbudsområde 4 - Mobil syrgaskoncentrator - Med pulsat flöde
Anbudsområde 5 - Mobil syrgaskoncentrator - Med kontinuerligt och pulsat flöde