Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45112100 Dikesgrävning, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
Leveransplats
Del av land (NUTS): Uppsala län (SE121)
Land: Sverige
Kompletterande information: Tjänsterna kan förekomma inom hela Uppsala kommun, men med viss koncentration till centralorten.