240769-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Anläggning till hamnar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förtöjningsbommar
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlskrona
Nuts-kod SE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser Karlskrona kommuns behov av Förtöjningsbommar. Anbudsgivare ska klara att leverera samtliga efterfrågade modeller och längder med tillbehör.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34931000 Anläggning till hamnar, 34515000 Flytande konstruktioner, 34930000 Marin utrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.