See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pannbyggnad
Beskrivning: Swedegas AB avser upphandla en komplett modulbaserad pannbyggnad. Pannbyggnaden skall placeras i Göteborgs hamn. Det primära syftet med den färdiga panninstallationen är att försörja gasreningsdelen i en LBG- förvätskningsanläggning med hetvatten.
Intern identifierare: 25/7
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44621200 Värmepannor
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000