240879-2021 - ÄndringSverige-Hisings Backa: Byggnation av bostäder
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av flerbostadshus Skra Bro
Referensnummer: EH2020-0273
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren inbjuder anbudsgivare att lämna anbud avseende nybyggnation av flerbostadshus på Skra Bro. Entreprenaden ska innehålla mellan 80 och 90 lägenheter på ca 5600 kvm BOA i form av flerbostadshus.
Vi ser fram emot ert anbud.