Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Aircraft broker
Referensnummer: V 2023/817
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70122210 Köp av herrelös egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Lund University, School of Aviation is tendering for an aircraft broker who after signing of contract will be commissioned and authorized to supply the school with a Beechcraft 200.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70122110 Försäljning av herrelös egendom, 70322000 Uthyrning eller försäljning av herrelös egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen