Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård - Skolor och förskolor 2021
Referensnummer: 19/337
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90919300 Städning av skolor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lokalvård inom ett antal av stadens skolor, förskolor och idrottshallar. Upphandlingen är uppdelad i två (2) delområden. Observera att det är ett krav att besöka vissa av objekten och att detta kan genomföras innan 26.6.2020
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser lokalvård inom ett antal av stadens skolor, förskolor och idrottshallar. Upphandlingen är uppdelad i två (2) delområden. Observera att det är ett krav att besöka vissa av objekten och att detta kan genomföras innan 25.6.2020