240913-2021 - ÄndringSverige-Vara: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Korttidsboende Nya Rondellen nybyggnation, Vara
Referensnummer: 2021-40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Vara kommun upphandlar nybyggnation av korttidsboende med 28 vårdplatser på totalentreprenad.