240916-2021 - ÄndringSverige-Västerås: Byggnads- och anläggningsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och anläggningsarbeten
Referensnummer: 202105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal Mark- och anläggningsarbeten i Bostads AB Mimers fastighetsbestånd.