Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växter och växtskötsel inomhus
Referensnummer: 478/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03117000 Växter för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser ramavtal omfattande köp och hyra av inomhusväxter i golv‐, bords‐, fönsterkärl samt amplar. Ramavtalet omfattar även växtskötsel och växtgaranti av befintliga växter såväl som inom avtalet inköpta eller hyrda växter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03117000 Växter för särskilda ändamål, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen