240930-2020 - KonkurrensutsättningSverige-BORÅS: Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektrikertjänster
Referensnummer: 20/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71334000 Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar elektrikertjänster. Exempel på tjänster som kommer att avropas är arbeten kopplade till service och underhåll av fastigheter, renoveringar av lokaler, delta i mindre byggprojekt, utbyten av elkomponenter, felsökning av elektriska installationer, bistå vid besiktningar, utbyte av maskiner och utrustning samt tjänster av motsvarande typ. Upphandlingen omfattar fem geografiska delområden. Anbud kan lämnas på en eller flera av totalt fem olika geografiska områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen