Systemet ska ha funktioner som hanterar såväl ansökningar av forskningsmedel ansökningar om att utses som universitetssjukvårdsenhet/ akademisk enhet, som ansökningar om startsäkring för kliniska studier och registrering av dessa studier till en databas.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet ser ansökningssystem som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen