Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Marina tjänster
Referensnummer: 22/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98360000 Marina tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Se upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45244000 Marina anläggningsarbeten, 60650000 Uthyrning av utrustning för sjötransport med besättning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 90712300 Strategisk planering för bevarande av den marina miljön, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar, 98363000 Dyktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen