24097-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Signalutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
26832 Signalstrategisk utrustning - Blå linje
Referensnummer: FUT 2022-0918
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34942000 Signalutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser reläer och komponenter för utbyggnad av den befintliga tunnelbanan i Stockholms län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31153000 Likriktare, 31170000 Transformatorer, 31214110 Frånskiljare, 31221000 Elektriska reläer, 31711131 Elektriska motstånd, 31711150 Elektriska kondensatorer, 31712340 Dioder, 34940000 Järnvägsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen