240977-2018 - PlaneringSverige-Stockholm: Anläggningsarbete för simbassäng
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Information avseende modernisering av reningsanläggning, renovering av bassäng samt relaxavdelning i Högdalens sim- och idrottshall
Referensnummer: FSK 2017/481
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212212 Anläggningsarbete för simbassäng
II.1.4.
Kort beskrivning
I Högdalens sim- och idrottshall finns en 25-metersbassäng, med sex banor och hopptorn, en undervisningsbassäng, två relaxbassänger, en bubbelpool och en äventyrs- och lekbassäng för barn upp till cirka sju år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förhandsannons.