240986-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Ansvarsförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ansvarsförsäkringar.
Referensnummer: UH 17-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66516000 Ansvarsförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ansvarsförsäkringar till Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB och dess ingående bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen