Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33711700 Artiklar för mun- och tandhygien
Leveransplats
Land: Sverige
Var som helst i det aktuella landet
Kompletterande information: Tandborstarna levereras till tandvårdskliniker inom Stockholms län