Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TEM/SEM-microscope
Referensnummer: LTU-1777-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
This is a prior information regarding a procurement for a TEM/SEM microscope that Luleå University of Technology intends to publish in July.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38510000 Mikroskop, 38511100 Svepelektronmikroskop, 38511200 Transmissionselektronmikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
The procurement concerns a TEM/SEM microscope for the Division of Wood Science and Engineering at the Department of Engineering Sciences and Mathematics at Luleå University of Technology.