241131-2026 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Program Ostlänken, Granskningsstöd Byggnadsverk
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProgram Ostlänken, Granskningsstöd Byggnadsverk
BeskrivningGranskningsstödet omfattar entreprenader på sträckan för Ostlänken, som berör Stockholms län, Södermanlands län och Östergötlands län. Utöver Östra Regionen berörs även följande regioner, Mellersta regionen och Sydöstra regionen. Upphandlingen kommer att resultera i 2 kontrakt.
Intern identifierareKOM-415822
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareProgram Ostlänken, Granskningsstöd Byggnadsverk