2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-stöd för kriskommunikation och incidenthantering
Beskrivning: Huddinge kommun avser upphandla ett IT-stöd för kriskommunikation och incidenthantering. Upphandlingen av IT-stöd för kriskommunikation och incidenthantering syftar till att stärka och komplettera Huddinge kommunkoncerns befintliga trygghets- och säkerhetsarbete. Det digitala stödet ska underlätta och effektivisera arbetet med lägesbildsdelning, inkallning av resurser, stabsorientering, incidentrapportering och kriskommunikation.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124472:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48510000 Programvara för kommunikation, 48517000 IT-programvara