241229-2022 - ResultatSverige-Sollefteå: Engångshandskar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygien-och städprodukter
Referensnummer: UH-2021-156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18424300 Engångshandskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Hygien- och städprodukter för Sollefteå kommuns verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424300 Engångshandskar, 33700000 Hygienartiklar, 33741100 Handrengöringsmedel, 33741200 Handkräm eller kroppslotion, 33741300 Handsteriliseringsmedel, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel, 39832000 Diskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se beskrivning i bifogade underlag.