24124-2021 - ÄndringSverige-KARLSKRONA: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kungsmarksvägen 21-39 Stambyte och renovering
Referensnummer: 20/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stambyte och renovering av 212 lägenheter.
Renovering omfattar bland annat kök, badrum, hall, wc, ny ventilation, nya markledningar etc.