Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Projektledning, byggledning och projekteringsledning - husbyggnation
Referensnummer: FN 2020/00165-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende konsulttjänster projektering, projektledning och byggledning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71700000 Övervakning och kontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen