241328-2023 - ResultatSverige-Västerås: Solskydd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende solskydd
Referensnummer: FN 2022/00150-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44115900 Solskydd
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad avser upphandla leverantör av solskydd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44115900 Solskydd, 45212190 Solskyddskonstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen