241348-2023 - ResultatSverige-Nässjö: Uthyrning av industriella fordon med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för inhyrning av anläggningsbilar inkl. förare
Referensnummer: 3.3.3 2023-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö Affärsverk AB avser att upphandla ramavtal för inhyrning av anläggningsbilar inkl. förare för entreprenadverksamheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelad i två olika anbudsområden:
1. Boggiebil
2. Tridembil