241361-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Biljettsystem 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBiljettsystem 2
BeskrivningKomplett system för biljettfhantering.
Intern identifierareÄnr 115924
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 22459000 Biljetter, 30123100 Maskiner för biljettkontroll, 30144200 Biljettmaskiner, 48217000 Programvara för transaktionsbehandling, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48444100 Faktureringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000