241410-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster avseende vattenföroreningar – Miljökontroll och tillsyn - ramavtal nordliga och sydliga anläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMiljökontroll och tillsyn - ramavtal nordliga och sydliga anläggningar
BeskrivningUpphandlad tjänst tjänst gäller · Miljökontroll enligt kontrollprogram (Gäller samtliga anläggningar) · Tillsyn av reningsanläggning (Bara Junsele) Anbudsgivare kan lämna anbud på en eller flera anläggningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMiljökontroll vid f.d. gruva i Adak, Malå Västerbottens län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90741000 Tjänster avseende oljeföroreningar, 90743000 Tjänster med avseende på förorening av giftiga ämnen
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Lycksele i Västerbottens län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Murjek, Jokkmokk Norrbottens län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Junsele, Sollefteå/Strömsund Jämtlands län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Gällö, Bräcke Jämtlands län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Kälarne, Bräcke Jämtlands län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Pilgrimstad, Östersund Jämtlands län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Gånghester, Borås Västra Götalands länmun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Jönköping, Jönköpings län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:9
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Vetlanda, Jönköpings län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:10
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Blädinge, Alvesta i Kronobergs län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:11
Del (anbudsområde)LOT-0012
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Skogaby, Laholm Hallands län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:12
Del (anbudsområde)LOT-0013
TitelMiljökontroll f.d oljelagringsanläggning Vilshult, Olofström Blekinge län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120049:Lot:13