Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel FO7 och FO8
Referensnummer: 2020-6667
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Stockholmshem inbjuder till att lämna anbud på uppdrag avseende markskötsel. AB Stockholmshem arbetar målmedvetet för att skapa gröna hem där människor vill bo och leva. Stockholmshems målsättning för entreprenaden är att uppnå en kostnadseffektiv drift, skötsel och underhåll av Stockholmshems bostadsområden genom ett långsiktigt samarbete mellan B och L
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen