2. Förfarande
Förfarande
Titel: Detaljprojektering Smålandsgatan
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster för ”Projektering av allmän plats så som gator, växtbäddar och ledningar inom planområdet för Smålandsgatan” Projektet innefattar två delar Förfrågningsunderlag 1 och 2. FU1 innefattar ledningsomläggning samt samordning av denna och färdigställande för kommande exploatering. FU2 innefattar färdigställande av gata och ytskikt. Detaljprojektering av ytskikt.
Intern identifierare: EXF-2024-00147
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option för Förfrågningsunderlag för färdigställande av projektet permanent