2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för mobil gammaspektrometri
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal med maximal löptid på upp till fyra (4 år) och SSM avser att teckna ramavtal med en leverantör. Ramavtalet omfattar varor och tjänster gällande system för mobil gammaspektrometri.
Intern identifierare: SSM2024-11570
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38341000 Apparater för strålningsmätning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Detta ramavtal syftar till att tillgodose SSM:s behov av varor och tjänster för mobil gammaspektrometri. Ramavtalets takvolym uppgår till 25 000 000 SEK och avser hela avtalsperioden inklusive eventuella förlängningsoptioner. När takvolym har uppnåtts (är förbrukad) upphör ramavtalet att gälla på samma sätt som när ramavtalet har löpt ut. SSM garanterar ingen volym. Myndigheten har för avsikt att efter avtalstecknande avropa varor för cirka 6 miljoner SEK för leverans under 2025.
Intern identifierare: System för mobil gammaspektrometri