241478-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kemiska produkter – Maskindiskmedel- köks & ugnsrengöring
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaskindiskmedel- köks & ugnsrengöring
BeskrivningUpphandlingen omfattar: - Maskindiskmedel och torkmedel med tillhörande automatiska doseringsutrustningar. - Ugnsrengöringsmedel och sköljmedel. - Köksrengöringsmedel med tillhörande doseringsutrustning (så kallad spolautomat). - Installation (i förekommande fall), service och funktionskontroll av doseringsutrustning.
Intern identifierareSF 2025/620
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMaskindiskmedel- köks & ugnsrengöring