Region Västernorrland efterfrågar intresse av att presentera era produkter inom området Elrullstolar ISO-kod: 122303: Elrullstol med manuell styrning samt 122306: Eldrivna rullstolar med motoriserad styrning. Produktvisning kan ske på plats hos Hjälpmedelscentralen i Sundsvall under vecka 37-38, 2019. Eventuellt delar av v. 35.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Elrullstolar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33193120 Rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Västernorrland kommer inom en snar framtid att påbörja arbetet med en ny upphandling
Av Elrullstolar inom ISO-kod:
— 122303 Elrullstol med manuell styrning,
— 122306 Eldrivna rullstolar med motoriserad styrning