241503-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Upphandling - Funktionstjänst för elektronisk legitimering och underskrift 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling - Funktionstjänst för elektronisk legitimering och underskrift 2024
BeskrivningGöteborgs Stad Intraservice levererar idag en tjänst för inloggning med e-legitimation. Denna tjänst är kopplad till stadens e-tjänsteplattform som levererar e-tjänster till medborgare. Den funktionstjänst som upphandlas ska tillhandahålla funktioner för att integrera e-tjänsteplattformen med elektronisk legitimering och elektronisk underskrift.
Intern identifierare24/4
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000