24154-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Skolskjuts Sotenäs kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjuts Sotenäs kommun
BeskrivningUpphandlingen omfattar skolskjuts med buss för elever i grundskola, anpassad grundskola och anpassad gymnasieskola i Sotenäs kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115149:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 34121100 Bussar för kollektivtrafik, 34121000 Bussar, 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare