Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Filmproduktion
Referensnummer: 2019-5103-172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44176000 Film
II.1.4.
Kort beskrivning
Centrala studiestödsnämnden (CSN) genomför upphandling av ramavtal för film-produktionsbolag. Av den anledningen behöver CSN upphandla ett produktionsbolag som kan producera professionell film för CSN:s kunder och för att stärka CSN:s varumärke samt filmer för olika kampanjer och uppdrag. Filmerna ska publiceras på bland annat den externa webbplatsen csn.se samt i sociala medier.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44176000 Film, 92111000 Film- och videoproduktion, 92111250 Produktion av informationsfilm
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen