241555-2020 - ResultatSverige-Grums: Underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll/reparation av hissar
Referensnummer: 2020-0122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50750000 Underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Service och underhåll/reparation av hissar. Upphandlingen är uppdelad i två grupper - dels Grums kommun med bolag/stiftelse, Hammarö kommun, Kils Kommun, Kristinehamns kommun, Sunne kommun, Säfle kommun inklusive bolag samt Munkfors kommun inklusive bolag och Hagfors kommun inklusive bolag
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Service och reparation hissar Grums, Säffle, Hammarö, Kristinehamn, Kil och Sunne
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service och reparation av hissar Hagfors och Munkfors
Del nr: 2